Vytrvalá celulitida

Mám nepatrnou celulitidu na stehnech a trošku na zadečku. Masíruji si nohy každý večer po koupeli, piji denně 3l vody. A také si je krémuji. Dělám to už nějakých půl roku a celulitida se drží! Prosím o radu! Děkuji mockrát!

Ahoj, pokud jde o nepatrnou celulitidu, jde o poměrně bežný jev, kterým netrpí snad jen modelky na vyretušovaných fotkách.
Zdá se, že kosmetické přípravky jako zpevňující masážní krémy a krémy na celulitidu a strie nedělají zázraky. Často se doporučuje pohyb, ale i to je zavádějcí, prootže nadměrný pohyb může zhoršovat stav pojivové tkáně a tím pádem zhoršovat celulitidu.
Celulitida je do značné míry daná mnoho různými faktory, a proto i značně neovlivnitelná. Na její stav má vliv to v jaké kondici je oběhový a lymfatický systém, hormonální rovnováha v těle, může jít o dědičnou záležitost, nebo stav vyvolaný špatnými stravovacími návyky. Jedná se tuk, ukládaný zvýšenou měrou na určitých místech vlivem ženských pohlavních hormonů. Takže někomu mohou pomoct lymfatické masáže, někomu změna stravy a dostatečný příjem tekutin, někomu vysazení hormonální antikoncepce, zastavení kolísání váhy, změna sedavého zaměstnání, někomu dokonce ubrání na pohybové aktivitě. Neříkám, že je tedy nutné nad bojem s celulitidou zlomit hůl, spíš se zamyslet nad tím, jaký důvod má ten tvůj konkrétní případ.

Nové katalogy jsou tady: Katalog Quelle 2009 online, Maxxi Quelle, Quelle hračky, Můj styl, Útulný domov, Módní inspirace