Půlnoční slunce – konec ságy Twilight?

Zařazení: barbie  /  Kategorie: ZÁBAVA, HRY, SOUTĚŽE

Americká spisovatelka Stephenie Meyerová snila sen o zamilovaném páru a ten jí inspiroval k napsání románu Twilight (Stmívání). Příběh Stmívání by nebyl ničím zvláštní, kdyby obyčejná láska neprocházela neobyčejnými trablemi. A nebyly to trable jen tak ledajaké, ale mystické, nadpozemské a fantazijní. Geniální prolnutí emoce a fantasy inspirovalo Stephenie Meyerovou k hlavnímu motivu Stmívání.

Spojení dívčího románu a fantasy hororu udělalo ze Stmívání bestseler rozměry podobný Harry Potterovi. Kniha se jedenáct týdnů udržela na první příčce bestselerů v seznamu New York Times Bestseller načež zaregistrovala celosvětový úspěch. Meyerová posléze napsala další tři knihy Nový měsíc (New Moon), Zatmění (Eclipse), Rozbřesk (Breaking dawn). (Tyto knihy v České Republice již vyšly v nakladatelství Egmont).

Upír Edward Cullen a smrtelnice Bella Swanová a mohou být přirovnáni k modernímu Romeovi a Julii, alespoň v rozsahu šílensví jaké způsobili mezi čtenářkami po celém světě. Kdo nemá v knihovničce originály všech doposud vydaných románů ságy Stmívání a neviděl film, jako by nebyl. Čtenářkami jsou většinou dospívající dívky, jak by ne vždyť tu jde o lásku a nemálo komplikované emoce.

Stephenie Meyerová se pustila do psaní dalšího dílumá název Půlnoční slunce (Midnight sun), mělo jít o Stmívání z pohledu Edwarda. Toto rozepsané dílo se však dostalo na internet před dokočením a Meyerová jeho dokončení odložila na neurčito. Fakt, že dílo takto uniklo před dopsáním je vážně zvláštní. Nepřekvapilo by mě to, kdyby šlo o dílo, na jehož tvorbě se účastní víc lidí, třeba film, ale to jí někdo vzal koncept z počítače? Nebo to je jen rafinovaný reklamní trik, který má ještě posílit obchodní značku ságy Twilight a napínat tak čtenářky? Nebo za to snad můžou nadpřirozené síly? Těžko říct. Každopádně některé z vás už možná maličko brečí nad definitivním koncem Stmívání.

V roce 2008 byl podle prvního románu Stmívání natočen film. Hlavní roli Belly Swanové se ztvárnila Kristen Stewart a v roli upíra Edwarda Cullena Robert Pattinson. Premiéra dalšího filmu s názvem Nový měsíc je plánovaná na listopad roku 2009. Vzhledem k obrovskému úspěchu prvního filmu a faktu, že se točí již druhý, předpokládám, že se dočkáme všech ostatních a možná ještě mnoha knih z pera Stephenie Meyerové, nakonec vždyť je celkem mladá a může psát tedy ještě mnoho a mnoho let.

Twilight Barbie – možná jste nevěděli, že Bella a Edward se dočkali ztvárnění v podobě Barbie, tak veliká je jejich sláva, obrázky figurek najdete na této stránce.

Ukázka Stmívání 1.kapotola 1. První pohled

Oficiální stránky filmu Stmívání.

Prosíme nekopírujte text z tého stránky bez svolení barbie-styl.cz – Děkujeme!

Otto-shop.cz – móda JARO 2010

Příspěvky uzavřeny.