Náramky z gumiček Loom bands

Zařazení: barbie  /  Kategorie: NÁVODY

Rainbow loom gumičkyVypadá to, že barevné sady – gumičky Loom bands s tkalcovským stavem a háčkem jsou zábava jen pro dívky, ale věřte, že zakoupení sady gumiček může být přínosem i pro chlapce ve věku 7-12 let. Děti poslední dobou ztrácely schopnost jemné motoriky, mnoho z nich ještě při nástupu do školy neumí zavázat tkaničky u bot a jejich motorické schopnosti uvadají přímo úměrně s množstvím odehraných her na PC a prosezených u notebooku.

Mnoho rodičů nemá čas a peníze na vytvoření smysluplného a tvořivého plánu pro děti na několik hodin během dne, novými technologiemi a internetem je navíc většina z nich přirozeně přitahována. Na webu se letos šíří nový trend, přímo mánie, která mnoho dětí možná zaujme a vrátí je zpět k rozvoji trpělivosti a jemné motoriky – výuková videa s pletením Loom bands na webových stránkách a Youtube.

Mnoho z Vás už gumičky zná a plete, ale věděli jste, že způsobů pletení je snad více než 1000 a vyrobit je možné téměř vše od náramků až po roztomilé hračky – například figurky, zvířátka a další?

Nejlepší návody na náramky z gumiček Loom bands

Videa na YouTube v kanálu TutorialsByA jsou pro hodně pokročilé, ale jen pro ukázku kam až mohou schopnosti dětí a trpělivost dosáhnout. Na Youtube najdete mnoho a mnoho dalších návodů, i těch jednodušších.

Rainbow Loom™ košíčky – video

A nemusíte se omezovat jen na šperky. Z gumiček lze vyrobit i neuvěřitelně roztomilé dekorativní košíčky.

Rainbow Loom™ překřížené náramky

Návod na náramky střední obtížnosti, vypadají jako základní cop s rámečkem. Tento postup vyžaduje dva tkalcovské stavy, nebo jeden s nutností převodu.

Pořídila jsem dvě sady Loom bands pro syna i dceru

Říkala sestřenice a prý udělala dobře. Její 10-letý syn, který jindy hraje Minecraft i mladší dcera, u které mě to zas tak nepřekvapilo, protože je nadšenec do čehokoliv výrobně – výtvarně kreativního, okamžitě podlehli a tráví mnoho hodin při splétání barevných gumiček do složitých tvarů. Stali se z nich přeborníci a šíří nadšení mezi dalšími dětmi.
A nejen to, náramky i další ozdůbky vyměňují nebo darují jako dárek. To rozvíjí kromě motoriky i jejich další důležité zkušenosti a vztahy s dětmi. Nechci to přehánět, ale po deseti letech pozorování trhu s dětskými hračkami, mám pocit, že tento jednoduchý, primitivní a zábavný nápad je pro mnoho rodičů dar k nezaplacení. Základní sadu se 600-ti gumičkami navíc leckde na Mimibazar nebo Aukro seženete už od 135 Kč. Divné, po tom, co jsme si zvykly, že kvalitní hračku nepořídíme pod 1000 Kč, co? Přitom někdy stačí návrat k jednodušším principům zábavy.

Tagy: , ,

Příspěvky uzavřeny.